Cel mai bun  start pentru a fi remarcat în treapta liceală , a fost dat în cadrul activității
 ,,Balul Bobocilor", eveniment încărcat cu o doză mare de emoții,  pentru elevii ce încep o nouă etapă școlară !
Talentul elevilor claselor a X-a , a fost valorificat, având o prestație scenică de neegalat. Inspirația și dorința de afirmare a prevalat, astfel că atmosfera creată de cele trei clase: a X -a ,,A", a X-a ,,B" și a X-a ,,E " a fost excepțională, dând dovadă de ingeniozitate, artistism, de buni  scenariști și regizori formidabili !
Succese le urăm în continuare și-i felicităm cu organizarea acestui bal fenomenal!
Mulțumim tururor pentru implicare și colaborare, elevi,  diriginți , părinți, având și suportul administrației liceului, Consiliul Elevilor și desigur susținerea  AO Parintilor Elevilor IPLTPA”Mihail Berezovschi”, președinte Alexandru Purice și Secrieru Tatiana, membru al Consiliului de administrație al AOIPLTPAMB !