Telefon:

str. Igor Vieru , 15/4

Mesajul directorului

About

Dragi elevi, părinți și profesori, este o onoare pentru mine să Vă salut în calitate de membru al familiei Liceului „Mihail Berezovschi”

Noul an școlar se deschide și anul acesta cu gânduri de mai bine, cu speranța unor realizări, a unor succese ce vor veni pe măsura efortului depus de elevi, dascăli și părinți. Administrația Instituției Publice Liceul Teoretic cu Profil de Arte “Mihail Berezovschi”  își pune speranța și are încrederea că și în noul an școlar rezultatele muncii, ale profesionalismului cadrelor didactice vor fi unele care vor deveni motiv de mândrie.

Îndemnăm Elevii să se bucure de școală și să vadă școala ca pe ceva ce trebuie să facă parte din viața lor, nu ca pe o obligație, să îi respecte pe dascăli și să contribuie, prin muncă și seriozitate la propria formare.

Urăm bun venit cadrelor didactice debutante și nou venite în instituția noastră, cărora le dorim încredere și succes!

Dorim tuturor un an școlar bun și cu realizări, care să aducă satisfacții elevilor, dascălilor, școlii și părinților în egală măsură!

Mult succes!

Ana Eremei-Berezovschi